راهنمای استفاده از کنترل پنل حرفه‌ای سرور ابری Hetzner


ثبت سفارش

جهت خرید آنلاین و تحویل 10 ثانیه‌ای سرور ابری آلمان و فنلاند از دیتاسنتر Hetzner ابتدا از این لینک اقدام به ثبت سفارش نمایید.

پس از انتخاب پکیج مورد نیاز خود، می‌توانید گزینه‌های دیگری نیز در زمان ثبت سفارش خود انتخاب نمایید تا بر روی سفارش شما اعمال شود.

دیسک اضافه: در صورت نیاز به فضای دیسک NVME اضافه می‌توانید فضاهای 25 تا 200 گیگابایتی را انتخاب نمایید.

آی‌پی اضافه: در صورت نیاز به IP Address اضافه می‌توانید تا 4 عدد آی‌پی اضافه به سفارش خود اضافه نمایید.

دیتاسنتر: می‌توانید از بین سه دیتاسنتر ابری Falkenstein (آلمان)، Nuremberg (آلمان) و Helsinki (فنلاند) یکی را انتخاب نمایید.

سیستم عامل: یکی از سیستم عامل‌های ویندوزی یا لینوکسی را جهت نصب بر روی سرور ابری خود انتخاب نمایید.

نام سرور: نام سرویس شما به صورت خودکار و تصادفی ساخته می‌شود، در صورت نیاز به انتخاب یک نام برای سرویس جهت مشخص نمودن آن از دیگر سرویس‌های خود لطفاً این بخش را تکمیل نمایید. مثال: server1.mahancloud.com

کلید SSH: اگر می‌خواهید بدون ورود رمز عبور به سرور ابری خود وارد شوید، می‌بایست کلید عمومی خود را که با استفاده از OpenSSH یا ssh-keygen ایجاد نموده‌اید را وارد نمایید.

فیلد Custom Script: در صورت دارا بودن user data از Cloud-init در این قسمت وارد نمایید تا هنگام ایجاد سرور اطلاعات شما اعمال گردد. (محدود به 32KiB)

افزونه‌ها: در صورت نیاز به لایسنس‌های نرم‌افزاری و یا پشتیبانی نرم‌افزاری، گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

بر روی ادامه کلیک نمایید و در مرحله بعد سفارش خود را نهایی نمایید.

پس از پرداخت صورتحساب، در صورتی که سرور لینوکسی انتخاب کرده باشید در کمتر از 10 ثانیه سرویس شما آماده و تحویل داده می‌شود. و در صورتی که سیستم عامل خود را ویندوزی انتخاب کرده باشید، با توجه به لود سیستم عامل از Snapshot-های موجود این زمان ممکن است تا 5 دقیقه زمان‌بر باشد.


اطلاعات سرور

در قسمت اولیه کنترل پنل سرور ابری هتزنر، امکان مشاهده اطلاعات سرور (مانند نام سرور، آی‌پی سرور، نام کاربر و ...)، اطلاعات مالی (مبلغ تمدید، دوره پرداخت، تاریخ سررسید و ...)، انتخاب‌های قابل پیکربندی (مانند دیسک اضافه، آی‌پی اضافه، سیستم عامل و دیتاسنتر) و اطلاعات کلی سرور ابری شامل رمز عبور سرور (در صورتی که سیستم عامل یه توزیع لینوکسی باشد)، حافظه رم، دیسک و تعداد پردازنده سرور ابری قابل مقدور می‌باشد.


مدیریت سرور

ریبوت: سرور بصورت نرم‌افزاری ریبوت می‌شود. (در صورتی که سیستم عامل از ACPI پشتیبانی نکند، عمل ریبوت انجام نخواهد شد)

ریستارت: سرور بصورت سخت‌افزاری ریستارت می‌شود. (مانند کشیدن سیم برق و اتصال مجدد آن)

خاموش کردن: با انجام این کار سرور شما خاموش خواهد شد.

روشن کردن: در صورتی که سرور شما خاموش باشد، با این کار سرور روشن خواهد شد.

ISO: در این بخش می‌توانید ISO مورد نظر خود را به سرور متصل (Mount) نمایید.

شبکه: در این بخش اطلاعات مربوط به آی‌پی‌های خود و همچنین آی‌پی‌های اضافه را مشاهده نمایید. همچنین در صورت نیاز می‌توانید Reverse DNS مربوط به آی‌پی خود را ویرایش نمایید.

تغییر رمز عبور: در صورتی که سیستم عامل شما یکی از توزیع‌های لینوکسی است می‌توانید با انتخاب این گزینه رمز عبور جدید دریافت نمایید.

Console: در این بخش امکان مشاهده Console تحت وب سرور ابری وجود دارد.

فعال‌سازی قفل سرور: با فعال بودن این گزینه، امکان نصب مجدد سیستم عامل وجود نخواهد داشت و می‌بایست قفل سرور را غیر فعال کنید.

غیرفعال‌سازی قفل سرور: در صورتی که قصد دارید سیستم عامل خود را مجدداً نصب نمایید، می‌بایست این گزینه را انتخاب نمایید تا قفل سرور غیر فعال شود، پس از آن می‌توانید سیستم عامل خود را مجدداً نصب نمایید.

نصب سیستم عامل: در صورتی که قفل سرور فعال نباشد، می‌توانید از این بخش نسبت به نصب مجدد سیستم عامل خود اقدام نمایید. لطفاً توجه داشته باشید پس از نصب مجدد سیستم عامل، امکان دسترسی به اطلاعات قبلی شما وجود نخواهد داشت.


سیستم عامل ویندوز

زمان تحویل: در صورتی که سیستم عامل خود را Windows Server 2012 یا Windows Server 2016 انتخاب نمودید، می‌بایست بین 5 الی 10 دقیقه منتظر نصب و تحویل نهایی سرور خود بمانید.

رمز عبور: رمز عبور اولیه سرور ابری با سیستم عامل ویندوز طی ایمیل ارسال می‌گردد و می‌بایست پس از ورود به سرور جهت امنیت بیشتر سرور خود اقدام به تغییر رمز عبور آن نمایید.

همچنین می‌توانید از آموزش زیر جهت تغییر رمز عبور سرور ابری ویندوز خود اقدام نمایید.

مشاهده آموزش

افزودن دیسک: دیسک سیستم عامل ویندوز در نصب اولیه بصورت پیش‌فرض 20GB می‌باشد. در صورتی که پکیج انتخابی شما دارای بیش از 20GB دیسک می‌باشد، می‌توانید طبق آموزش زیر نسبت به افزایش فضای دیسک سرور ابری خود اقدام نمایید.

مشاهده آموزش

 

  • 6 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟